Tarladan Sofraya Uzanan Müthiş Serüven

Turfan Tarımsal Anlamı

TURFAN: Çin’in Uygur özerk bölgesinde bir Uygur kentidir. Dağlarla çevrili, Taklamakan çölünün kuzey doğu bölümünde, Turfan bölgesinde yer alır. Dünya’nın en sıcak yerlerinden birisidir. Bölgede tarım, dağlardan KARIZ adı verilen insan eliyle kazılmış, 60 kilometre uzunluğunda ve tarihi 2500 yıl öncesine giden yer altı kanalları vasıtasıyla getirilen suyla yapılır. Bu kanallar bir mühendislik eseridirler. Erken çıkan meyve ve sebzeler için kullanılan “turfanda” sözcüğü, çöldeki bir vaha olan ve sıcak iklimi nedeniyle erken meyve ve sebze üretilen Turfan havzasından kaynaklanır.

Vizyon

Turfan ismi, şirketin vizyonunun muhtelif sebze ve meyvelerin gerekli üretim ve muhafaza teknolojisi kullanımı sayesinde yıl boyunca müşterilerine en hızlı şekilde ve fayda maliyet dengesi gözetilerek sunma vizyonunu desteklemesi amacıyla seçilmiştir.

Sözümüz

Şirketimizin kuruluş amacı güçlü sermayesi sayesinde Türkiye’nin en iyi bölgelerinde güçlü tedarikçi anlaşmaları sayesinde tohumculuktan başlayarak tüm üretim süreçlerini kontrol etmek ve en kaliteli hammaddeyi yüksek kaliteli standartlarda üretimini sağlamak ve etkin satış/dağıtım ağı sayesinde lüks restoran, zincir restoranlar, büfeler, hoteller gibi kurumsal müşterilerinin ve aşçıların hizmetine sunmaktır.